Test "KATOWANIE WIERTŁA"

Wersja do wydrukuWersja PDF

Szanowni klienci!

 

   Mam dobrą i konkretną wiadomość dotyczącą wytrzymałości wierteł Abraboro. Wielokrotnie dochodzą do mnie słuchy potwierdzające profesjonalną jakości oferowanych przez nas produktów. Są to Państwa opinie, za które bardzo dziękuję i z niecierpliwością czekam na następne.

Jak wspomniałem na początku moja wiadomości jest dobra i konkretna, i stanowi odpowiedź na często zadawane przez klientów pytanie "ile otworów zrobię tym wiertłem?" Dziś już wiem, ponieważ osobiście wykonałem test "katowania wiertła", którego byłem egzekutorem. Do celów testowych wziąłem popularne wiertło Abraboro o numerze katalogowym AB00002305 i parametrach: fi 6 mm, długość robocza 110 mm.
Specjalnie chciałem wykonać test dłuższym wiertłem, ponieważ w przypadku długości roboczej 50 mm podstawowego wiertła test nie byłby aż tak wiarygodny. Materiałem, w którym robiłem otwory (jeden za drugim, jeden po drugim) był betonowy krawężnik drogowy firmy Betard. Test trwał około 25 minut.

Oto wynik testu.
  

      

 

 

100 otworów!

 

 

 

Porównując wiertło nowe z wiertłem po wykonaniu 100 otworów widać jego naturalne zużycie ale nie zniszczenie. Widia jest cała, nie ma pęknięcia, wyszczerbienia, ukruszenia czy wyłamania. Najczęściej uszkodzenia widii mają miejscye, gdy wiertło do betonu natrafi na zbrojenie. W sumie to nie ma co się dziwić, bo przecież wiertłem do metalu nie wierci się w betonie tak samo jak wiertłem do betonu nie wierci się w metalu.


Mam drugą dobrą wiadomość. Ten sam test wykonałem z wiertłem fi 8 mm i wynik jest identyczny.

            

 

  

 

 

 

 

 

Adam Raczkowski

Product Manager

 

 


 

 

Facebook Comments Box

  • Hervisa - Perles - Buławy do napędów
  • Lumenia